agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | ÃŽnscrie-te | ||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |||||
Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
![]() |
![]()
agonia ![]()
■ Insula ![]()
Romanian Spell-Checker ![]() Contact |
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-10-07 | |
La inceput ar fi parut un simplu joc de cuvinte, dar acum , patrunzind in lumea ei mi-a dat sa inteleg cit de complicate e, dar datorita inspiratiei infloreste o noua poezie.
Ea este hrana pe care o cere poetul zi de zi devenita si o sarbatoare a sufletului. E tot ce are mai scump, e totul, e ceia pentru ce traieste.Ea mi-a dat si mie ocazia s-o descopar si-n lumea ei, fara de care n-as putea rezista nici o clipa si de care nu as putea sa ma despart.
|
||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|||
![]() | |||||||||
![]() |
Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | ![]() | |||||||
![]() |
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate